info

Nazywam się Iwona Cała. Studiowałam w Instytucie Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej, a chwilę później na podyplomowych studiach „architektura + dialog”, prowadzonych przez prof. Jacka Dominiczaka w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Teraz pod jego opieką, w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich na Wydziale Architektury i Wzornictwa w gdańskiej ASP, prowadzę badania związane z wnętrzami miejskimi i przygotowuję rozprawę doktorską.

W swoim studio projektowym opracowuję projekty wnętrz, domów i większych „spraw”. Zapraszam!

BLOG jest przedłużeniem mojej działalności badawczej, ale przede wszystkim jest niezależnym miejscem, gdzie daję ujście mojej potrzebie pisania i dzielenia się przemyśleniami dotyczącymi architektury i jej roli. Znajdzie się tu miejsce na relacje z podróży czy spacerów po miastach. 100% autentyzmu, bez super-naukowego języka, bo po prostu uwielbiam rozmawiać o architekturze..!

LEKTURY architektury? Tak, bo architekturę można „czytać”. To żadne odkrycie, ale bardzo bliska mi idea.

Jeśli chcesz ze mną się skontaktować albo masz chęć o czymś przeczytać albo napisać na „łamach” tego bloga, NAPISZ DO MNIE! Ponieważ zależy mi, by blog był całkowicie niezależny, nie podejmuję współpracy reklamowej.